НОВОСТИ

НОВОСТИ

СВЕТСКИ БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА КИК БОКСЕРОТ ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ ПОД ПОКРОВИТЕЛСТВО НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

СВЕТСКИ БРОНЗЕН МЕДАЛ ЗА КИК БОКСЕРОТ ДИМИТАР ЃОРЃИЕВ ПОД ПОКРОВИТЕЛСТВО НА АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ

Неколкукратниот светски првак во кик бокс Димитар Ѓорѓиев, кој долги години остварува шампионски спортски успеси под покровителство на Адора инженеринг и Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец, освои бронзен медал на Светското кик бокс првенство што се одржа во Анталија Турција, со 700 натпреварувачи од 63 држави.
Реномираниот кик боксер Ѓорѓиев по примањето на честитките за освоената бронза од заменик генералниот директор Душко Чифлиганец, заблагодарувајќи се на континуираната поддршка од Адора инженеринг за него и за Кик бокс клубот Работнички Адора, порача дека малку недостасувало за освојување на златен медал, но тоа е поттик за постигнување на уште поголеми успеси идната година.
Настапот на последното официјално меѓународно првенство во 2019 е во време на одбележувањето на првата годишнина од формирањето на Кик бокс клубот и тренинг центарот Работнички Адора, опремен според современите европски стандарди како еден од најдобрите кик бокс центри на Балканот за спортисти, професионалци, аматери и рекреативци од сите возрасти.

Погледнете го видео спотот снимен по повод првиот роденден на Кик бокс клубот Работнички Адора

https://youtu.be/0XsRXx1TWs8

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ