НОВОСТИ

НОВОСТИ

ЗАВРШЕНА АРМИРАНО-БЕТОНСКАТА КОНСТРУКЦИЈА НА ХОТЕЛСКО-РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ КОМПЛЕКС „21st Century by ADORA” НА ЗЛАТИБОР

ЗАВРШЕНА АРМИРАНО-БЕТОНСКАТА КОНСТРУКЦИЈА НА ХОТЕЛСКО-РЕЗИДЕНЦИЈАЛНИОТ КОМПЛЕКС „21st Century by ADORA” НА ЗЛАТИБОР

Осум месеци по почетокот на градежните работи, завршена е армирано-бетонската конструкција на комплексот „21st Century Zlatibor Residence, Spa & Wellness” што на Златибор ја гради Adora Living Solutions, компанијата која во Србија го претставува интернационално реномираниот македонски бренд Adora Business Group. Градежниот тим ангажиран на терен, деновиве ја заврши последната армирано-бетонска плоча на објектот, поставена е кровната плоча, а во 50 % од површината на комплексот се завршени ѕидарските работи. Работите на објектот „21st Century Zlatibor by Adora” се одвиваат со полна пареа, започната е монтажата на фасадната столарија, а се работи и на воведување на електрична, водоводна и канализациска инсталација. Следна фаза која се планира наскоро да започне, се работите на фасадата на комплексот.   Иновативниот комплекс „21st Century Zlatibor Residence, Spa & Wellness” кој брендот Адора го гради на атрактивна локација во срцето на Златибор, има 103 модерни апартмани и 5 брендирани ексклузивни penthous-и со најубав поглед на околните планински врвови. Објектот има совршено осмислени содржини, како современо опремен Spa & Wellness центар, пливачки базен, теретана, ресторан, кафетерија, унифициран дизајн на ентериерот по избор на сопствениците и заеднички убаво уреден двор со забавен детски парк од 600 m². Во изведбата на „21st Century Zlatibor” брендот Адора го вгради 20 годишното искуство како лидер во високата градба во Македонија и предводник во воведувањето на најновите светски стандарди, технологии и иновации за поквалитетно домување, надградено со најсовремениот Building information modeling (BIM) кој е во чекор сонајновите трендови и методологии на градба. Сите детални информации и визуелни претстави за концептот, содржините, квалитетот, стабилноста, микро локацијата, добивањето кредит и за профитабилноста на моделот кој со обезбедено одржување и управување на комплексот, преку рентирање на апартманите, на сопствениците им ги враќа вложените пари, дознајте ги со внимателно гледање на видеото за најновиот комплекс на Златибор „21st Century Zlatibor by Adora” на следниот линк: Видео

Адора

Поврзани вести

АДОРА АПЕЛИРА ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ВО ОВА ТЕШКО ВРЕМЕ ЗА БИЗНИС И ЖИВОТ

Адора Бизнис Групацијата, и покрај исклучително тешката 2022 година и големите предизвици со кои се соочува модерното општество на мировен, макро, микро економски и општестен

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја промовира автобиографската книга „Мојот македонски код“ по повод 20 години Адора и други јубилеи

„МОЈОТ МАКЕДОНСКИ КОД – Живеам за да работам – Ако си борец ќе бидеш и творец“, е најновото авторско дело на проф. д-р Ванчо Чифлиганец,

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА КАДЕ АДОРА Е НАЈГОЛЕМ ПОЕДИНЕЧЕН АКЦИОНЕР СО ОДЛИЧЕН ТРИ-КВАРТАЛЕН РЕЗУЛТАТ ВО 2022 И НАЈВИСОК РАНГ ОД МАКЕДОНСКИТЕ БАНКИ НА ТОП 100 НАЈГОЛЕМИ БАНКИ ВО ЈИ ЕВРОПА

Од почетокот на годинава до крајот на септември, Комерцијална банка АД Скопје оствари позитивен финансиски резултат од 1.850,8 милиони денари (30 милиони евра), што споредено

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ПОСТИГНАТ Е ДОГОВОР ЗА ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ. АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДОБИ ЦВРСТИ ГАРАНЦИИ ДЕКА ЕСМ ЌЕ ГИ КУПИ ТОПЛАНИТЕ ИСТОК И ЗАПАД И ЌЕ ГО ПЛАТИ ДОЛГОТ КОН КОМПАНИЈАТА

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за купопродажба

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ССК ГИ ПОВИКА ИНСТИТУЦИИТЕ НИЗ ДИЈАЛОГ СО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ ДА ГО РЕШАТ ПРАШАЊЕТО СО ТОПЛАНИТЕ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ТОПЛИНСКА ЕНЕРГИЈА ВО СКОПЈЕ И ДА СЕ ПОКАЖЕ ДЕКА ВЛАДЕЕ ПРАВОТО ВО ДРЖАВАТА

Сојузот на стопански комори на Македонија во соопштение до јавноста ù даде безрезервна поддршка на компанијата Адора инженеринг со апел дека правото на сопственост е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ