НОВОСТИ

НОВОСТИ

СРЕЌНИТЕ КУПУВАЧИ НА АДОРА ИМАА ПРЕКРАСЕН ПРВОМАЈСКИ ВИКЕНД ВО РИМ-ПОДАРОК ОД КОМПАНИЈАТА

СРЕЌНИТЕ КУПУВАЧИ НА АДОРА ИМАА ПРЕКРАСЕН ПРВОМАЈСКИ ВИКЕНД ВО РИМ-ПОДАРОК ОД КОМПАНИЈАТА

Првомајскиот продолжен празничен викенд кој илјадници туристи од целиот свет донесе во Рим, долго ќе го паметат среќните купувачи на Адора, кои уживаа во убавините на вечниот град, со патување-подарок од компанијата. Група од 12 купувачи кои во овој градежен бренд нов дом избраа во февруари, по повод Денот на вљубените, беа наградени со незборавна посета на Рим, каде тие допатуваа со авион, на четиридневен престој во хотел, со водич од Македонија, обезбедено од Адора. Овие среќни купувачи, кои шетаа низ древнит град облеан со сонце, заедно со огромен број гости од сите меридијани, со себе понесоа прекрасни спомени од Колосеумот, Ватикан, плоштадот Венеција, расцветаните Шпански скали, фрлената паричка за среќа во Фонтана ди Треви и другите славни плоштади, фонтани, ресторани и улици, а пред сѐ од забавната дружба со пријателското семејство Адора и македонските туристи во Рим. Рим, градот каде водат сите патишта, познат по роматиката, музиката, убавата храна и вечната љубов, наградените купувачи на Адора ќе го сместат во убавите чувства со кои тие го оформуваат амбиентот во новиот дом, кој сигурно ќе биде во духот на слоганот на компанијата „Со Адора најмногу љубов и уживање на m²“. На досегашните купувачи на нов дом во Адора им честитаме на изборот, им благодариме на довербата и им посакуваме среќно домување, а идните купувачи ги потсетуваме дека Адора секогаш нуди повеќе од дом и за нив подготвува нови изненадувања и награди!

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ