НОВОСТИ

НОВОСТИ

Честита НОВАТА 2015 година и голем христијански празник – Божиќ!

Честита НОВАТА 2015 година и голем христијански празник – Божиќ!

Вработени, Купувачи на недвижности, Деловни партнери, Пријатели, на Адора инженеринг, благочестиви  Македонци, Државни функционери, Верски служители, Христијани, Роднини, Познаници… во мое лично име и во име на Адора инженеринг дооел-Скопје, Ви посакувам многу здравје, среќа, бериќет во НОВАТА 2015 година. Нека Ви се оствари секоја желба која ќе си ја посакате лично, семејно и деловно во миговите кога во кругот на семејството ќе ги празнувате, новото лето господово 2015тто, божикната љубов, мир и радост  од Христовото раѓање – Божиќ.

Искрено посакувам во сите нас да царува неизмерна љубов, духовен мир и поттик, да бидеме поуспешни, пополезни, покорисни од досега. Да бидеме подготвени да се подобриме, да ги отстраними своите и колективните слабости, да се натпреваруваме со самите себе, но и  да се надминеме себеси. Така лично и колективно ќе напредуваме и ќе допринесеме Македонија да е попросперитетна.

Нека е 2015тта, година на: толеранција, трпение, меѓусебно почитување и разбирање. Во Светата божиќна ноќ да упатиме молитва за себе, за ближните, за мир, за развој и напредок, наша и на поколенијата сегашни и идни  во библиска  Република Македонија.

Искрено се надевам дека јас лично и тимот на Адора инженеринг, како и досега така и во иднина, се што ќе замисливме, ќе оствариме, ќе  продолжиме да работиме на исполнување на нашите заеднички цели за подобра иднина на сите станари во  недвижности кои ние ги градиме, но и за сите граѓани, и економија  на Република Македонија.  

Му благодарам на бога, и на Владините мерки што имавме позитивна бизнис клима за работа и растеж на бизнисот и себе докажување. Можев јас, во 2015 тта Можеш и ти!

              Бидете благословени!               Од срце и душа, Проф.д-р Ванчо Чифлиганец

Адора

Поврзани вести

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ