НОВОСТИ

НОВОСТИ

СТАНОВИТЕ ВО ОБЈЕКТОТ АЕРОДРОМ-ПАРК ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПРИМОПРЕДАВААТ НА КУПУВАЧИТЕ НА КРАЈОТ НА АВГУСТ И ВО ТЕКОТ НА СЕПТЕМВРИ 2014

СТАНОВИТЕ ВО ОБЈЕКТОТ АЕРОДРОМ-ПАРК ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПРИМОПРЕДАВААТ НА КУПУВАЧИТЕ НА КРАЈОТ НА АВГУСТ И ВО ТЕКОТ НА СЕПТЕМВРИ 2014

Адора Инженеринг ги известува сите купувачи на стан и друг недвижен имот во новоизградениот елитен станбено-деловен објект „Аеродром-Парк“ на ул. „Методија Шаторов-Шарло“ бр. 10, Општина Аеродром, Скопје, дека примопредавањето на становите ќе биде кон крајот на август и во текот на септември годинава. По известувањето на купувачите по пошта, меил, на веб и фб, менаџерите за продажба во Адора Инженеринг во договор со нив, ќе го прецизираат терминот за примопредавање на станот.

Елитен станбено-деловен објект Аеродром-Парк во центарот на Општина Аеродром, Скопје

Адора Инженеринг, лидер во високоградбата во Македонија, им се заблагодарува на своите купувачи за изборот на овој градежен бренд при купувањето недвижен имот, кој е 100 % македонска сигурна и квалитетна еко градба, прв колективен станбен објект од високата А енергетска класа, што на станарите повеќекратно ќе им заштедува енергија и пари за греење и ладење, од што долгорочните придобивки ќе ги чувствуваат купувачите и нивните потомци. Поради големиот интерес и распродадените станови, Адора Инженеринг планира  нови инвестиции во изградба на елитни станбено-деловни објекти во модерната општина Аеродром, Скопје.

А енергетска класа станбено-деловен објект Аеродром-Парк-Скопје

 

 

           

 

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ