НОВОСТИ

НОВОСТИ

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО РЕКОРДНА ПРОДАЖБА НА 87 СТАНОВИ ВО ПРВОТО ТРИМЕСЕЧЈЕ ОД 2014 ЗАБЕЛЕЖА ПОРАСТ ЗА 45 % ОД МИНАТАТА ГОДИНА

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СО РЕКОРДНА ПРОДАЖБА НА 87 СТАНОВИ ВО ПРВОТО ТРИМЕСЕЧЈЕ ОД 2014 ЗАБЕЛЕЖА ПОРАСТ ЗА 45 % ОД МИНАТАТА ГОДИНА

Со рекордна продажба на 87 елитни станови во првите три месеци од годинава,  Адора Инженеринг забележа пораст на продажбата од 45 % споредено со првото тримесечје од 2013 година. Само во март годинава оваа градежна компанија  продаде 37 елитни станови, што е за 77 % повеќе од истиот период минатата година. Во текот на март се продаваа повеќе од еден стан дневно, а рекордот беше продажба на седум станови во еден ден.

Продажниот сектор на Адора Инженеринг со ген. дир. проф. д-р Ванчо Чифлиганец
Проектантското биро на Адора Инженеринг

„Високата продажба на станови во првите три месеци од годинава се должи на тоа што граѓаните се добро информирани што купуваат, благодарјеќи на потврдениот и препознатлив градежен бренд Адора Инженеринг. Компанијата 12 години е синоним за висок квалитет на градба, врвна сеизмичка безбедност, геомеханичка стабилност, што два пати научно и практично е докажана со вештачки земјотрес на наши станбени објекти и долгорочната  економичност на енергетски ефикасните станови, кои до шест пати штедат потрошувачка на енергија за греење. Рекордната продажба се должи на поволната цена на квалитетните станови, следењето и примената на современите светски стандарди и трендови во домувањето, посветената и професионална работа на менаџерскиот, стручниот и градителски тим на Адора Инженеринг кој постојано се усовршува и едуцира за брза и квалитетна еко градба, препознаена како најсигурна инвестиција и трајна вредност од купувачите. Придонес за високата продажба на Адора Инженеринг има и големиот интерес за проектот „Купи куќа, купи стан“, кој го раздвижи пазарот на недвижнности, стабилната монетарна политика, стабилниот банкарски систем, како и поволната бизнис клима што државата ја креира особено во градежниот сектор.“- изјави проф. д-р Ванчо Чифлиганец, ген. дир. на Адора Инженеринг, според кого нагорниот продажен тренд во компанијата е добар показател за раздвижувањето на прометот со недвижности, што позитивно се рефлектира врз производството на градежните материјали, ангажирањето на градежните работници, проектанти, инженери, инвеститори и воопшто врз раздвижувањето на македонската економија.

Градежната оператива на Адора Инженеринг на изградба на објект

Адора Инженеринг е 18-та најуспешна компанија во 2013-та година според Централниот Регистар на Р.М, кој последните години ја рангира меѓу 20-те најуспешни компании, како една од најбрзорастечките компании во Македонија. 

А класа енергетски ефикасен станбен објект Скопје-Аеродром Центар

Елитен резиденцијален комплекс Скопје-Под Водно

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ