НОВОСТИ

НОВОСТИ

ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СЕ ЗАСАДЕНИ 400 НОВИ САДНИЦИ НА ДЕНОТ НА ДРВОТО

ВО АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СЕ ЗАСАДЕНИ 400 НОВИ САДНИЦИ НА ДЕНОТ НА ДРВОТО

Со засадување на 400 нови садници, багреми и чемпреси во парк шумата „Александрија“ во резиденцијата во Црниче-Скопје, сопственост на компанијата,  дел од вработените во Адора Инженеринг денес се влучија во 12-тата еколошка акција „Ден на дрвото“ што во Македонија се реализира под мотото „Засади дрво, засади здравје, засади ја својата иднина“. Традиционалната акција за садење дрвја во Адора Инженеринг е  во рамките на општествено одговорните практики,  во духот на постојаната грижа на градежната компанија за заштита на животната средина, грижа за здравјето на луѓето и за создавање на поздрава иднина за младите поколенија.

На Денот на дрвото вработените во Адора Инженеринг засадија нови садници во парк шумата Александира во Црниче-Скопје

 

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ