НОВОСТИ

НОВОСТИ

Со купување на книгата „Можеш и ти“ по промотивна цена до 20-ти февруари, донирате за хумани цели

Со купување на книгата „Можеш и ти“ по промотивна цена до 20-ти февруари, донирате за хумани цели

Книгата „Можеш и ти“, романизирана биографија за проф. д-р Ванчо Чифлиганец од авторот проф. д-р Венко Андоновски, до 20-ти февруари може да се набави по промотивна цена од 500 денари, во книжарницата Култура и он-лајн на „Купи книга“, каде оваа понуда е на насловна страница со пораката „Прочитај и донирај“. Сите приходи од продажбата книгата за еден од најуспешните македонци на денешнината, одат во фондацијата ПРОФ. Д-Р ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ за хумани цели, за поддршка на образованието, науката, спортот, културата, уметноста и заедницата во целина.

Книгата „Можеш и ти“, промовирана на 26 декември 2014 год. на одбележувањето на 12 годишнината на Адора инженеринг
Книгата „Можеш и ти“, промовирана на 26 декември 2014 год. на одбележувањето на 12 годишнината на Адора инженеринг
„Можеш и ти“, авторот проф. д-р Венко Андоновски ја нарекува книга-адреналин, книга-родословие, книга-подвиг, книга-житие за оној кој никогаш не вели невозможно е. Според главниот рецензент, претседателот на МАНУ академик д-р Владо Камбовски, книгата го отсликува животниот пат и дело на проф. д-р Ванчо Чифлиганец, неуморен неимар кој смислата и целта на сиот свој живот ги сосредочил во една централна точка-создавањето. Проф. д-р Ванчо Чифлиганец во книгата порачува „Слоганот  само  делата се вистина ми е генетски код наследен од моите претци, кои ме научија дека човек додека е на овој свет, ако не остави зад себе дела, како да не оставил ништо“.
Проф. д-р Ванчо Чифлиганец и проф. д-р Венко Андоновски, автор на книгата „Можеш и ти“
„Можеш и ти“ се смета за прирачник за сите кои се на почетокот на својот професионален пат и кариера и пример дека со силна желба, истрајност, верба во себеси и посветена работа, соништата стануваат реалност!

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ