НОВОСТИ

НОВОСТИ

Паричката за Василица во Адора инженеринг падна кај Катерина Коршул, менаџер за продажба и недвижности

Паричката за Василица во Адора инженеринг падна кај Катерина Коршул, менаџер за продажба и недвижности

Катерина Коршул, менаџер за продажба и недвижности, денес е најсреќна во Адора инженеринг, со паричката што ѝ се падна во традиционалното делење на василичарската пита, на првиот ден од Православната нова година по јулијанскиот календар. Според верувањето, Катерина ќе ја следи здравје, среќа и  бериќет со убавини во годината што претстои.

Питата, што ја обезбеди стариот кум за Василица, главниот градежен инженер Стефан Орачевски, на сите вработени со еднакви парчиња им ја подели ген. дир. проф. д-р Ванчо Чифлиганец. Среќната Катерина Коршул, во чие парче беше паричката, од менаџментот на Адора инженеринг доби златник со ликот на Свети Јован Крстител и симболична парична награда, како и честитки од колегите со желби за многу среќа, лични и професионални успеси со бериќет за нејзиното семејство и компанијата Адора инженеринг.

Генералниот директор на Адора инженеринг дир. проф. д-р Ванчо Чифлиганец, посакувајќи среќа да ја следи Катерина Коршул и сите вработени во компанијата, изрази задоволство од оваа убава традиција со која се одбележува големиот православен празник посветен  на Свети Василиј Велики, кој го означува почетокот на Новата година по јулијанскиот календар, со што се негуваат релациите меѓу вработените, кои често заедно ги слават празниците и ги чествуваат значајните поводи и датуми. 

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ