НОВОСТИ

НОВОСТИ

ВЛАДИМИР НАУМОВСКИ-КУПУВАЧОТ НА СТАН ВО ЕЛИТНИОТ ОБЈЕКТ СКОПЈЕ-ПОД ВОДНО СО АДОРА БЕШЕ НА НЕЗАБОРАВНО ПАТУВАЊЕ ВО ДУБАИ

ВЛАДИМИР НАУМОВСКИ-КУПУВАЧОТ НА СТАН ВО ЕЛИТНИОТ ОБЈЕКТ СКОПЈЕ-ПОД ВОДНО СО АДОРА БЕШЕ НА НЕЗАБОРАВНО ПАТУВАЊЕ ВО ДУБАИ

Купувајќи елитен висококвалитетен енергетски ефикасен стан во репрезентативниот објект Скопје-Центар-Под Водно од Адора Инженеринг Скопје  на саемот за недвижности, Владимир Наумовски ја доби вредната награда „Со Адора во Дубаи“. Наумовски вели дека пресудно за неговата одлука да го купи станот била атрактивната локација, препознатливиот квалитет на станбените објекти на Адора Инженеринг и тоа што станот бил токму таков каков што од секогаш си замислувал и посакувал. Наградното патување во Дубаи, организирано од Адора, Владимир го изненади и му овозможи едно незаборавно доживување, прошетка низ градежните чуда на Дубаи, запознавање со традицијата, културата, историјата и модерниот развој на една од најразвиените земји во светот, многу капење на топлите морски плажи и атрактивна забава со пустинското сафари. Владимир Наумовски кој е презадоволен од новиот дом, освежен и исполнет од егзотичното патување во Дубаи им порачува на купувачите на Адора Инженеринг да си купат топол, убав, модерен, квалитетен и економичен дом и да влезат во играта за вредните награди со кои градежната компанија им возвраќа на верните купувачи за направениот избор и за подарената доверба.

Купувачот на елитен стан во објект Скопје-Под Водно на наградното  патување „Со Адора во Дубаи“

           

            

         

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ