НОВОСТИ

НОВОСТИ

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА ИНФОРМАТИВНА СЕСИЈА ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА НАГРАДИТЕ ЗА НАЈДОБРИ ООП ВО 2013

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ НА ИНФОРМАТИВНА СЕСИЈА ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА НАГРАДИТЕ ЗА НАЈДОБРИ ООП ВО 2013

Адора Инженеринг зеде активно учество во информативната сесија што министерството за економија и координативното тело за општествена одговорност на претпријатијата во ЕУ инфо центарот во Скопје ја организираа со насоки за потенцијалните апликанти на конкурсот за националната награда за избор на најдобри општествено одговорни практики на македонските претпријатија во 2013-та година.

„Адора Инженеринг, што досега има добиено осум национални признанија за најдобри ООП и годинава ќе апликацира за наградата, што е сатисфакција дека компанијата, членка на Глобалниот Договор на ООН е на вистинскиот пат во посветеноста на општестената одговорност. Добро е кога се препознаваат и валоризираат проектите за помагање на другите и вложување за доброто на пошироката заедница, што е корисно за сите, за купувачите, деловните партнери, вработените, граѓаните и за општеството, што како и националната награда за најдобри ООП го подобрува и имиџот на компанијата“. – порача Нина Кепеска, одговорна за односи со јавност во градежната компанија Адора Инжнеринг.

Повеќе на: http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/288/117125629

Претставниците на Адора Инженеринг активно учествуваа на форумот за националната награда за најдобри ООП на македонските претпријатија

Адора

Поврзани вести

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

МЛАДИТЕ НАТПРЕВАРУВАЧИ НА КБК АДОРА СО 5 – ЗЛАТНИ СРЕБРЕНИ И БРОНЗЕНИ МЕДАЉИ НА SERBIA OPEN WAKO EUROPEAN CUP

Младите талентирани кик боксери од КБК Адора, минатиот викенд остварија одлични резултати на Serbia Open, WAKO European Cup ranking tournament. Од турнирот во Белград, тие

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

СЛОБОДАН ИВЧЕСКИ НАШИОТ СЕНИОР МОТО КРОС ШАМПИОН СО ПОДДРШКА НА АДОРА ТРИУМФИРАШЕ НА СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА 2023

Слободан Ивчески Цобо, државниот мото крос MX Сениор шампион, освои две први места натпреварувајќи се на првиот отворен Македонски шампионат со кој мото крос сезоната

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ЧЕСТИТКИ ОД АДОРА ЗА ВРВНОТО ПРИЗНАНИЕ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА „НАЈДОБРА БАНКА ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА ЗА 2023“

Компанијата Адора инженеринг, како еден од значајните поединечни акционери и квалификуван акционер во Комерцијална банка АД Скопје, на сите вработени, на целиот менаџерски тим и

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

АНТОНИО ДАМЈАНОВСКИ НАШИОТ НАЈУСПЕШЕН МЛАД МОТО КРОС ТАЛЕНТ СО НАТАМОШНА ПОДДРШКА НА АДОРА ЈА СТАРТУВА НОВАТА СЕЗОНА

Со трка на отворениот македонски шампионат во недела во Гевгелија, нашата Адора Атлета Антонио Дамјановски, најталентираниот, најмлад и најуспешен мото крос возач во Македонија, ја

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ