НОВОСТИ

НОВОСТИ

Адора инженеринг по традиција на Водици во Охрид

Адора инженеринг по традиција на Водици во Охрид

Традиционално, генералниот директор на Адора инженеринг проф. д-р Ванчо Чифлиганец со менаџментот на компанијата и годинава на празникот Водици беше во Охрид, каде учествуваше во сите свечености на Богојавленското  празнување. Кумот на Водици Охрид-2012 година, д-р Чифлиганец присуствуваше на примопредавањето на кумството, го следеше чинот на фрлањето на светиот крст по големиот Охридски водосвет, се сретна со новите кумови балканската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ и бизнисменот Зоран Милевски, на кои им подари реплика од црквата Свети Јован Крстител и книгата „Можеш и ти“, го даруваше фаќачот на крстот Цветан Мицкоски, другаруваше со охриѓани и гостите, ја снимаше емисијата Тв Профил за љубовта кон Охрид и подигнувањето  на спомен-обележјето за Водици, со што древната Богојавленска традиција во Балканскиот Ерусалим годинава доби и свој атрактивен симбол. Васко Паскали и Спасе Стојанов, вработени во Адора инженеринг, се искапија за здравје и бериќет во осветните води на Охридското Езеро, со што ја продолжија традицијата на вработените во оваа градежна компанија кои секоја година се капат на  Богојавление во Охрид.  

Адора

Поврзани вести

Адора инженеринг во ТОП 200 – Успешна приказна од градежната индустрија

„Адора инженеринг, којашто го прослави својот 20ти роденден изминатата година, неуморно продолжува да работи и да постигнува нови успеси“- објави едицијата 200 НАЈГОЛЕМИ И НАЈУСПЕШНИ

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најчитаните српски медиуми пишуваат за нашиот комплекс 21st Century Zlatibor

Воодушевени од неодамнешните објави на најпрестижните светски instagram профили за архитектура, ентериер и дизајн, кои низ текст и фотографии, во суперлатив го претставија новиот апарт

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Со акцијата „Во спомен на Биби“, Адора обезбеди преглед на дојка за сите свои вработени жени

Под мотото „Свесни сме“, Адора Бизнис Групацијата организирано се придружи на розовиот октомври, месецот посветен на подигнување на свеста кај жените, за заедничка борба против

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Адора со хотелот на Златибор се најде на најпрестижните блогови за архитектура и дизајн во светот

„21st Century Zlatibor е уникатен кондо хотел лоциран во прекрасниот Златибор, во срцето на српските планини. Изграден од регионално реномираната Адора Бизнис Групација, тој е

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

„ОАЗА ОД ВКУС И ЕЛЕГАНЦИЈА НАСРЕД ПЛАНИНСКИ АМБИЕНТ“- 21ST CENTURY ZLATIBOR НИЗ ОБЈЕКТИВОТ НА SRBTEL.MK

Најпосетената планина во Србија, ова лето прослави 130 години од воведувањето на организираниот туризам. Во годината на јубилеот, за љубителите на планинскиот хедонизам, на Златибор

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 години Лидер & Предводник во високата градба во Македонија

На 28-ми август, православниот празник Голема Богородица, во 2002 година, потврдениот успешен стопанственик, општественик и филантроп, проф. д-р Ванчо Чифлиганец ја основа приватната компанија Адора

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ